AUTOSERVIS

Výměna olejů a filtrů

Výměna motorového oleje včetně filtru a ekologické likvidace upotřebeného oleje a filtrů z této servisní činnosti. Výměna provedená v našem serisu zbavuje zákazníka povinnosti ekologické likvidace, kvalitní motorový olej zvyšuje životnost motoru.

Motorový olej má podstatný vliv na životnost a stav motoru vozidla. Navíc má nezanedbatelný vliv i na úsporu provozních nákladů a to jak přímo v podobě menší spotřeby pohonných hmot, tak i nepřímo minimalizací rizika nákladných oprav z důvodu nadměrného předčasného opotřebení pohonné jednotky. Musí splňovat celou řadu vlastností. Především musí dobře ulpívat na mazaném povrchu, musí odvádět vznikající třecí a provozní teplo, musí chránit kovové i nekovové části motoru před korozí. Za studena nesmí být moc hustý, aby byl schopen v co nejkratším čase dosáhnout všech mazaných míst. Za tepla zase nesmí být moc řídký, aby byl schopen na mazaných místech udržet stabilní olejový film. Z těchto důvodů je velmi důležité dodržovat termíny výměny doporučené výrobcem vozidla, po ujetí určitého počtu km.

 

Výměna brzdových destiček

Provedeme vizuální kontrolu a případnou výměnu brzdových destiček. Náš mechanik Vás upozorní na opotřebované brzdové destičky, případně jiné vady v brzdovém systému. Odstranění závad v brzdovém systému zvyšuje bezpečnost Vaši i Vašich spolucestujících.

Je skutečností, že moderní brzdové systémy v automobilech již málokdy selžou. Ale jejich opotřebení vlivem času a používání nelze zabránit. Je-li Vaše vozidlo v našich servisech, požádejte o kontrolu brzdových destiček. Tato kontrola Vám může signalizovat v jakém skutečném stavu jsou a velmi často odhalí i jiné příčiny poklesu brzdového účinku Vašeho vozidla. Opotřebení dílů (především destičky, čelisti, kotouče), závady na přívodech brzdové kapaliny, vadné pryžové části, netěsnosti a únik brzdové kapaliny, nedostatečná přítlačná síla u obložení a další možné závady zjistí jen zkušení odborníci při kontrole celého systému.

 

Výměna výfuků

Výměna vadných částí výfuku na základě vizuální kontroly jednotlivých dílů. Možná výměna celého výfuku, nebo pouze vadných dílů. Výměnou vadné části výfuku snížíte nejen hladinu hluku, ale šetříte tak i životní prostředí.

Výfukové potrubí je velmi důležitá součást podvozku vozidla. I když součástí výfukového potrubí nejsou žádné pohybující se díly, jeho funkce, umístění a délka, to vše svědčí o složitosti tohoto výrobku. Jeho velmi důležitou povinností, je odvádět výfukové plyny, snižovat hlučnost vozidla a zamezovat únikům toxických plynů. Jakákoliv netěsnost systému, koroze, mechanické poškození, nebo vadný tlumič výfuku, způsobuje únik škodlivých toxických plynů do ovzduší. Moderní výfukové systémy jsou konstruovány tak, aby bylo zajištěno odstranění nejškodlivějších imisí, které vznikají spalováním pohonných hmot. Tuto funkci zajišťují katalyzátory.

 

Výměna tlumičů

Provedeme odbornou výměnu vadných tlumičů pérování na základě testu tlumičů nebo pouze vizuální kontrolu. Nabízíme kvalitní značkové tlumiče s odpovídajícími technickými parametry v různých cenových kategoriích a na různé typy automobilů. Po výměně vadných tlumičů pérování se jednoznačně zvýší jízdní komfort, stabilita, brzdná dráha, bezpečnost jízdy vozidla, a prodlouží se i životnost pneumatik.

Tlumiče pérování plní v rámci podvozku vozidla velmi důležitou funkci. Tlumí kmitání související s jízdou po nerovné vozovce a zajišťují plynulý kontakt kola s vozovkou. I když nerovnosti vozovky neumožňují vždy ideální dotyk, musí být tato ztráta co nejmenší. Trvalý kontakt kola s vozovkou má pozitivní vliv na jízdní vlastnosti, stabilitu a vedení vozidla, délku brzdné dráhy, komfort jízdy a snižuje předčasné opotřebení podvozkových skupin vozidla. Vadné tlumiče pérování současně negativně ovlivňují technický stav pneumatik neboť způsobují jejich opotřebení a mají vliv na jejich předčasné vyřazení z provozu. Z výše popsaných důvodů je tedy zřejmé, že vadné tlumiče pérování ovlivňují bezpečnost provozu vozidla a jeho posádky.

 

Test a výměna baterií

Testovacím zařízením zjistíme technický stav autobaterie. Budete mít jistotu, že se můžete spolehnout na stav svého akumulátoru.

Autobaterie slouží v automobilu jako dodavatel energie pro spouštění motorů a k napájení palubních sítí. Jak důležité je mít právě toto vybavení ve 100% kvalitě poznal jistě již každý motorista. Ztratí-li autobaterie svou funkci, je vozidlo nepojízdné. Není náhodou, že většinou je to právě v okamžiku, kdy automobil nutně potřebujete. Proto jsme zde, abychom Vám pomohli nejen bezplatnou kontrolou stavu Vaší autobaterie, ale zároveň Vám v případě nutnosti provedli i výměnu staré autobaterie, která již dosloužila – za novou. Likvidaci již nevyhovující, staré autobaterie za Vás zajistíme my. A s novou autobaterií od nás bez problémů odjedete.

 

Výměna rozvodů

Provádíme kompletní výměny rozvodových řemenů. Pravidelnou výměnou rozvodového řemene zpravidla předejdete velikým škodám na motoru vozidla, které poškozením tohoto řemenu či řetězu bývají zpravidla velmi vysoké.

K čemu vlastně řemen (nebo řetěz) je? „Bez rozvodového mechanismu se neobejde žádné auto, velmi zjednodušeně řečeno spojuje a koordinuje otáčení klikové a vačkové hřídele, která zase řídí ventily. Má i další funkce, může pohánět právě třeba vodní čerpadlo, u nafťáků někdy i vstřikovací čerpadla,“Výměna rozvodového řemene je u nových vozidel dána zpravidla počtem ujetých kilometrů. U ojetých vozidel zakoupených tzv.“z druhé ruky“ by se měl tento mechanismus vyměnit téměř okamžitě po jeho zakoupení a to čistě z preventivních důvodů, „nemáte-li 100% jistotu o stavu vozidla a počtu najetých kilometrů“. Náklady po následcích prasklého rozvodového řemenu potom bývají zpravidla drastické a v mnoha případech mohou převýšit i cenu starého automobil.

 

Diagnostika sbíhavosti náprav

Provádíme měření a případné seřízení geometrie náprav vozidla. Správné seřízení náprav vozidla zvyšuje životnost pneumatik, zlepšuje komfort jízdy a má vliv na celkovou bezpečnost provozu.

Technický stav pneumatik dovede prozradit, v jakém stavu se vozidlo a jeho podvozek nachází. Velmi důležitou roli u podvozku hraje především jeho správné nastavení. Pokud tuto skutečnost motorista podceňuje, neprojeví se to jen zvýšením provozních nákladů, ale především zhoršením jízdní stability. A zde se zvýšený zájem o stav podvozku skutečně vyplatí!

 

Výměna autoskel

provádíme výměnu čelních, bočních a zadních autoskel na všechny typy vozidel včetně nákladních vozidel. U čelních a zadních skel je doba setrvání vozu v opravě a objem práce závislá na typu zasklení.

 
A další služby, pro více informací volejte 604 288 244